MAX14803CCM+T
- Manufacturer Part Number:
- MAX14803CCM+T
- Manufacturer/Brand:
- Analog Devices Inc.
- Part of Description:
- IC SWITCH SPST 48LQFP
- Manufacturer :
- Analog Devices Inc.
- Product Category :
- Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
- -3db Bandwidth :
- 20MHz
- Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
- 11pF
- Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
- 2.4Ohm
- Charge Injection :
- 820pC
- Crosstalk :
- -80dB @ 5MHz
- Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
- 2µA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
- 1:1
- Number of Circuits :
- 16
- On-State Resistance (Max) :
- 48Ohm
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 48-LQFP
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 48-LQFP (7x7)
- Switch Circuit :
- SPST - NO
- Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
- 3.5µs, 3.5µs
- Voltage - Supply, Dual (V±) :
- ±160V
- Voltage - Supply, Single (V+) :
- 40V ~ 250V