E3002S.41.86
- Manufacturer Part Number:
- E3002S.41.86
- Part of Description:
- CABLE 2COND 22AWG NATURAL 50'
- Conductor Material :
- Copper, Annealed Bare
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.120" (3.05mm)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0150" (0.381mm)
- Jacket Color :
- Natural
- Length :
- 50.00' (15.24m)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 75°C
- Voltage :
- 300 V
- Wire Gauge :
- 22 AWG