NLV14016BDR2G
- Manufacturer Part Number:
- NLV14016BDR2G
- Manufacturer/Brand:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Part of Description:
- IC MUX/ANLG SWITCH QUAD 14-SOIC
- Manufacturer :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Product Category :
- Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
- -3db Bandwidth :
- 37MHz
- Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
- 5pF
- Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
- 10Ohm
- Charge Injection :
- Crosstalk :
- -80dB @ 1MHz
- Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
- 100nA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
- 1:1
- Number of Circuits :
- 4
- On-State Resistance (Max) :
- 400Ohm
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 14-SOIC
- Switch Circuit :
- SPST - NO
- Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
- Voltage - Supply, Dual (V±) :
- Voltage - Supply, Single (V+) :
- 3V ~ 18V