HI303005
- Manufacturer Part Number:
- HI303005
- Manufacturer/Brand:
- Harris Corporation
- Part of Description:
- DUAL SPST CMOS ANALOG SWITCH
- Manufacturer :
- Harris Corporation
- Product Category :
- Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
- -3db Bandwidth :
- Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
- 16pF, 14pF
- Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
- Charge Injection :
- Crosstalk :
- Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
- 5nA
- Mounting Type :
- Through Hole
- Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
- 1:1
- Number of Circuits :
- 2
- On-State Resistance (Max) :
- 50Ohm
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 14-DIP (0.300", 7.62mm)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 14-PDIP
- Switch Circuit :
- SPST
- Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
- 300ns, 250ns
- Voltage - Supply, Dual (V±) :
- ±15V
- Voltage - Supply, Single (V+) :
- 15V