ADG1606BRUZ
- Manufacturer Part Number:
- ADG1606BRUZ
- Part of Description:
- IC MULTIPLEXER 1 X 16 28TSSOP
- Product Category :
- Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
- -3db Bandwidth :
- 22MHz
- Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
- 18pF, 240pF
- Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
- 200mOhm
- Charge Injection :
- 33pC
- Crosstalk :
- -62dB @ 1MHz
- Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
- 150pA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
- 16:1
- Number of Circuits :
- 1
- On-State Resistance (Max) :
- 5Ohm
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 28-TSSOP
- Switch Circuit :
- Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
- 128ns, 109ns
- Voltage - Supply, Dual (V±) :
- ±3.3V ~ 8V
- Voltage - Supply, Single (V+) :
- 3.3V ~ 16V