ADG1604BRUZ
Manufacturer Part Number:
ADG1604BRUZ
Manufacturer/Brand:
Analog Devices Inc.
Part of Description:
IC MULTIPLEXER 4X1 14TSSOP
Manufacturer :
Analog Devices Inc.
Product Category :
Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
-3db Bandwidth :
19MHz
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
60pF, 270pF
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
30mOhm
Charge Injection :
125pC
Crosstalk :
-70dB @ 1MHz
Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
200pA
Mounting Type :
Surface Mount
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
4:1
Number of Circuits :
1
On-State Resistance (Max) :
1.1Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
14-TSSOP
Switch Circuit :
SP4T
Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
95ns, 173ns
Voltage - Supply, Dual (V±) :
±3.3V ~ 8V
Voltage - Supply, Single (V+) :
3.3V ~ 16V