TS12A12511DCNR
- Manufacturer Part Number:
- TS12A12511DCNR
- Manufacturer/Brand:
- Texas Instruments
- Part of Description:
- IC SWITCH SGL SPDT ANLG SOT23-8
- Manufacturer :
- Texas Instruments
- Product Category :
- Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
- -3db Bandwidth :
- 93MHz
- Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
- 14pF
- Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
- 1Ohm
- Charge Injection :
- 26pC
- Crosstalk :
- -70dB @ 1MHz
- Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
- 1nA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
- 2:1
- Number of Circuits :
- 1
- On-State Resistance (Max) :
- 5Ohm (Typ)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- SOT-23-8
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOT-23-8
- Switch Circuit :
- SPDT
- Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
- 95ns, 50ns
- Voltage - Supply, Dual (V±) :
- ±2.7V ~ 6V
- Voltage - Supply, Single (V+) :
- 2.7V ~ 12V