FC80486DX4WB75
Manufacturer Part Number:
FC80486DX4WB75
Manufacturer/Brand:
Intel
Part of Description:
RISC MPU, 32-BIT, 75MHZ PQFP208
Manufacturer :
Intel
Product Category :
Microprocessors
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
Intel486 GX
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
208-BFQFP
Product Status :
Active
RAM Controllers :
SATA :
Security Features :
Speed :
75MHz
Supplier Device Package :
208-SQFP (28x28)
USB :
Voltage - I/O :
3.3V