SPC5200CVR400
Manufacturer Part Number:
SPC5200CVR400
Manufacturer/Brand:
Motorola
Part of Description:
MICROPROCESSOR, 400MHZ, CMOS, PB
Manufacturer :
Motorola
Product Category :
Microprocessors
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
PowerPC e300
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
10/100Mbps (1)
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
272-BBGA
Product Status :
Active
RAM Controllers :
DDR, SDRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
400MHz
Supplier Device Package :
272-PBGA (27x27)
USB :
USB 1.1 (2)
Voltage - I/O :
2.5V, 3.3V