ATTINY25V-10SU
Manufacturer Part Number:
ATTINY25V-10SU
Manufacturer/Brand:
Atmel
Part of Description:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC
Manufacturer :
Atmel
EEPROM Size :
128 x 8
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Product Status :
Active
Program Memory Size :
2KB (1K x 16)
RAM Size :
128 x 8
Speed :
10MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 5.5V