HF625/32SF-100M
Manufacturer Part Number:
HF625/32SF-100M
Part of Description:
CBL RIBN 32COND 0.039 GRY 328.1'
Conductor Strand :
7 Strands / 36 AWG
Length :
328.1' (100.00m)
Number of Conductors :
32
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Ribbon Thickness :
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width :
1.260" (32.00mm)
Voltage :
300 V
Wire Gauge :
28 AWG