HF625/38-30M
Manufacturer Part Number:
HF625/38-30M
Part of Description:
CBL RIBN 38COND 0.039 GRAY 98.4'
Conductor Strand :
7 Strands / 36 AWG
Length :
98.4' (30.00m)
Number of Conductors :
38
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Ribbon Thickness :
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width :
1.496" (38.00mm)
Voltage :
300 V
Wire Gauge :
28 AWG