79100-075-4F1
Manufacturer Part Number:
79100-075-4F1
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
CBL RIBN 4COND 0.1 MULTIPLE 164'
Manufacturer :
3M
Product Category :
Flat Ribbon Cables
Cable Type :
Flat Cable
Conductor Strand :
30 Strands / 33 AWG
Features :
Jacket (Insulation) Material :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket Color :
Multiple
Length :
164.0' (50.00m)
Number of Conductors :
4
Operating Temperature :
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
UL E118773-K
Ribbon Thickness :
0.100" (2.54mm)
Ribbon Width :
0.394" (10.00mm)
Shielding :
Unshielded
Voltage :
Wire Gauge :
19 AWG