HF625/16-100M
Manufacturer Part Number:
HF625/16-100M
Part of Description:
CBL RIBN 16COND 0.039 GRAY 164'
Conductor Strand :
7 Strands / 36 AWG
Length :
164.0' (50.00m)
Number of Conductors :
16
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Ribbon Thickness :
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width :
0.630" (16.00mm)
Voltage :
300 V
Wire Gauge :
28 AWG