482W101-10-250
- Manufacturer Part Number:
- 482W101-10-250
- Manufacturer/Brand:
- Cicoil
- Part of Description:
- CBL RIBN 10COND 0.025 CLEAR 5'
- Manufacturer :
- Cicoil
- Product Category :
- Flat Ribbon Cables
- Cable Type :
- Flat Cable
- Conductor Strand :
- Features :
- Jacket (Insulation) Material :
- Jacket Color :
- Clear
- Length :
- 5.0' (1.52m)
- Number of Conductors :
- 10
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 260°C
- Pitch :
- 0.025" (0.64mm)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ribbon Thickness :
- 0.026" (0.66mm)
- Ribbon Width :
- 0.250" (6.35mm)
- Shielding :
- Unshielded
- Voltage :
- 300 V
- Wire Gauge :
- 30 AWG