HF625/12-100M
Manufacturer Part Number:
HF625/12-100M
Part of Description:
CBL RIBN 12COND 0.039 GRAY 32.8'
Conductor Strand :
7 Strands / 36 AWG
Length :
32.8' (10.00m)
Number of Conductors :
12
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Ribbon Thickness :
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width :
0.472" (11.99mm)
Voltage :
300 V
Wire Gauge :
28 AWG