DSPB56367AG150
- Manufacturer Part Number:
- DSPB56367AG150
- Manufacturer/Brand:
- Freescale Semiconductor - NXP
- Part of Description:
- IC DSP 24BIT 150MHZ 144-LQFP
- Manufacturer :
- Product Category :
- DSP (Digital Signal Processors)
- Clock Rate :
- 150MHz
- Interface :
- Host Interface, I²C, SAI, SPI
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Non-Volatile Memory :
- ROM (240kB)
- On-Chip RAM :
- 69kB
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 144-LQFP
- Product Status :
- Not For New Designs
- Supplier Device Package :
- 144-LQFP (20x20)
- Type :
- Audio Processor
- Voltage - Core :
- 1.80V
- Voltage - I/O :
- 3.30V