MSC8156VT1000B
- Manufacturer Part Number:
- MSC8156VT1000B
- Manufacturer/Brand:
- Freescale Semiconductor
- Part of Description:
- DIGITAL SIGNAL PROCESSOR PBGA783
- Manufacturer :
- Freescale Semiconductor
- Clock Rate :
- 1GHz
- Interface :
- Ethernet, I²C, PCI, RGMII, Serial RapidIO, SGMII, SPI, UART/USART
- Non-Volatile Memory :
- ROM (96kB)
- On-Chip RAM :
- 576kB
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 90°C (TJ)
- Package / Case :
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- Type :
- SC3850 Six Core
- Voltage - Core :
- 1.00V
- Voltage - I/O :
- 2.50V