MSC8144VT800B
- Manufacturer Part Number:
- MSC8144VT800B
- Manufacturer/Brand:
- Freescale Semiconductor
- Part of Description:
- DSP, 133MHZ PBGA783
- Manufacturer :
- Freescale Semiconductor
- Product Category :
- DSP (Digital Signal Processors)
- Clock Rate :
- 800MHz
- Interface :
- Ethernet, I²C, SPI, TDM, UART, UTOPIA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Non-Volatile Memory :
- External
- On-Chip RAM :
- 10.5MB
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 90°C (TJ)
- Package / Case :
- 783-BBGA, FCBGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 783-FCPBGA (29x29)
- Type :
- SC3400 Core
- Voltage - Core :
- 1.00V
- Voltage - I/O :
- 3.30V