302-28-26-GR-0250F
- Manufacturer Part Number:
- 302-28-26-GR-0250F
- Part of Description:
- CBL RIBN 26COND 0.05 GRAY 1'
- Conductor Strand :
- 7 Strands / 36 AWG
- Length :
- 1.00' (304.80mm)
- Number of Conductors :
- 26
- Operating Temperature :
- 105°C
- Pitch :
- 0.050" (1.27mm)
- Ribbon Thickness :
- 0.035" (0.89mm)
- Ribbon Width :
- 1.300" (33.02mm)
- Voltage :
- 300 V
- Wire Gauge :
- 28 AWG