302-28-09-GR-0100F
- Manufacturer Part Number:
- 302-28-09-GR-0100F
- Part of Description:
- CBL RIBN 9COND 0.05 GRAY 100'
- Conductor Strand :
- 7 Strands / 36 AWG
- Length :
- 100.0' (30.48m)
- Number of Conductors :
- 9
- Operating Temperature :
- 105°C
- Pitch :
- 0.050" (1.27mm)
- Ribbon Thickness :
- 0.035" (0.89mm)
- Ribbon Width :
- 0.450" (11.43mm)
- Voltage :
- 300 V
- Wire Gauge :
- 28 AWG