300-30-14-GR-0250F
- Manufacturer Part Number:
- 300-30-14-GR-0250F
- Part of Description:
- CBL RIBN 14COND 0.025 GRAY 250'
- Conductor Strand :
- 7 Strands / 38 AWG
- Length :
- 250.0' (76.20m)
- Number of Conductors :
- 14
- Operating Temperature :
- 105°C
- Pitch :
- 0.025" (0.64mm)
- Ribbon Thickness :
- 0.026" (0.66mm)
- Ribbon Width :
- 0.350" (8.89mm)
- Voltage :
- 150 V
- Wire Gauge :
- 30 AWG