ADV7128KR50
Manufacturer Part Number:
ADV7128KR50
Manufacturer/Brand:
Analog Devices Inc.
Part of Description:
IC DAC VIDEO 50MHZ 5.0V 28SOIC
Manufacturer :
Analog Devices Inc.
Product Category :
ADCs/DACs - Special Purpose
Data Interface :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status :
Obsolete
Resolution (Bits) :
10 b
Sampling Rate (Per Second) :
50M
Supplier Device Package :
28-SOIC
Type :
Video DAC
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V