ACPL-7970-300E
- Manufacturer Part Number:
- ACPL-7970-300E
- Manufacturer/Brand:
- Broadcom Limited
- Part of Description:
- IC ISOLATED MODUL 16BIT 10M 8DIP
- Manufacturer :
- Broadcom Limited
- Product Category :
- ADCs/DACs - Special Purpose
- Data Interface :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 8-DIP (0.300", 7.62mm)
- Product Status :
- Active
- Resolution (Bits) :
- 16 b
- Sampling Rate (Per Second) :
- 10M
- Supplier Device Package :
- 8-DIP
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Supply :
- 3.3V ~ 5.5V