ISL12029IB27AZ
Manufacturer Part Number:
ISL12029IB27AZ
Part of Description:
RTC, NON-VOLATILE, 1 TIMER(S)
Current - Timekeeping (Max) :
10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package :
14-SOIC
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Battery :
1.8V ~ 5.5V