ISL12027IV27AZ
Manufacturer Part Number:
ISL12027IV27AZ
Current - Timekeeping (Max) :
10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package :
8-TSSOP
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Battery :
1.8V ~ 5.5V