DS1050U-010+
Manufacturer Part Number:
DS1050U-010+
Manufacturer/Brand:
Analog Devices Inc.
Part of Description:
IC OSC PROG TIMER 10KHZ 8USOP
Manufacturer :
Analog Devices Inc.
Product Category :
Programmable Timers and Oscillators
Count :
Current - Supply :
50 µA
Frequency :
10kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
8-uMAX/uSOP
Type :
Programmable Timer
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V