DS1075Z-80
Manufacturer Part Number:
DS1075Z-80
Manufacturer/Brand:
Analog Devices Inc.
Part of Description:
IC OSC DUAL FX FREQ 80MHZ 8-SOIC
Manufacturer :
Analog Devices Inc.
Product Category :
Programmable Timers and Oscillators
Count :
Current - Supply :
35 mA
Frequency :
80MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
8-SOIC
Type :
Oscillator, Fixed Frequency (Dual)
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V