LMR-300-FR
- Manufacturer Part Number:
- LMR-300-FR
- Manufacturer/Brand:
- Amphenol Times Microwave Systems
- Part of Description:
- LMR-300 W/HALOGEN FR JKT, LISTED
- Manufacturer :
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- Cable Group :
- Cable Type :
- Coaxial - Riser
- Conductor Strand :
- Solid
- Features :
- Fire Retardant
- Impedance :
- 50 Ohms
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.300" (7.62mm)