0026A0024-9X
Manufacturer Part Number:
0026A0024-9X
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Part of Description:
CABLE TWINAXIAL 26AWG 1'
Manufacturer :
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
Cable Group :
Cable Type :
Twinaxial
Conductor Strand :
19 Strands / 38 AWG
Features :
Impedance :
100 Ohms
Jacket (Insulation) Diameter :
0.135" (3.43mm)
Jacket (Insulation) Material :
Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket Color :
White
Length :
1.0' (0.30m)
Product Status :
Active
Shield Type :
Braid
Usage :
Wire Gauge :
26 AWG