10613-24-9CS2076
Manufacturer Part Number:
10613-24-9CS2076
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
COAX CABLE-DATA BUS
Manufacturer :
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
Cable Group :
Cable Type :
Twinaxial
Conductor Strand :
19 Strands / 36 AWG
Features :
Impedance :
77 Ohms
Jacket (Insulation) Diameter :
0.146" (3.71mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket Color :
White
Length :
Product Status :
Active
Shield Type :
Double Braid
Usage :
Wire Gauge :
24 AWG