0024K0214-9
- Manufacturer Part Number:
- 0024K0214-9
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- Part of Description:
- COAX CABLE-TWINAXIAL
- Manufacturer :
- Conductor Strand :
- 19 Strands / 36 AWG
- Features :
- Impedance :
- 100 Ohms
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.143" (3.63mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
- Shield Type :
- Braid
- Usage :
- Wire Gauge :
- 24 AWG