BF30DDREDUPS
- Manufacturer Part Number:
- BF30DDREDUPS
- Manufacturer/Brand:
- Ventamatic
- Part of Description:
- MAXXAIR 30" DIRECT DRIVE HEAVY D
- Manufacturer :
- Ventamatic
- Product Category :
- Fans - Blowers and Floor Dryers
- Air Flow :
- 5500 CFM
- Approval Agency :
- UL, cUL
- Depth :
- 16"
- Diameter :
- Drive Type :
- Direct
- Height :
- 35"