PM4HM-H-AC240VS
- Manufacturer Part Number:
- PM4HM-H-AC240VS
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic - ATG
- Part of Description:
- RELAY TIME DELAY 500HR 5A 250V
- Manufacturer :
- Panasonic - ATG
- Product Category :
- Time Delay Relays
- Circuit :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 5A @ 250VAC
- Delay Time :
- 1 Sec ~ 500 Hrs
- Function :
- Programmable (Multi-Function)
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Product Status :
- Obsolete
- Relay Type :
- Mechanical Relay
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Timing Adjustment Method :
- Hand Dial
- Timing Initiate Method :
- Input Voltage, Trigger Signal
- Voltage - Supply :
- 100 ~ 240VAC