S1DXM-A2C10H-AC220V
- Manufacturer Part Number:
- S1DXM-A2C10H-AC220V
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic - ATG
- Part of Description:
- RELAY TIME DELAY 10HRS 7A 250V
- Manufacturer :
- Panasonic - ATG
- Product Category :
- Time Delay Relays
- Circuit :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 7A @ 250VAC
- Delay Time :
- 0.05 Min ~ 10 Hrs
- Function :
- On-Delay
- Mounting Type :
- Socketable
- Product Status :
- Obsolete
- Relay Type :
- Mechanical Relay
- Termination Style :
- Plug In
- Timing Adjustment Method :
- Hand Dial
- Timing Initiate Method :
- Input Voltage
- Voltage - Supply :
- 200 ~ 220VAC