MDA2R10MV2
- Manufacturer Part Number:
- MDA2R10MV2
- Manufacturer/Brand:
- Crouzet
- Part of Description:
- RELAY TIME DELAY 9999HR 10A 250V
- Manufacturer :
- Crouzet
- Product Category :
- Time Delay Relays
- Circuit :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 10A @ 250VAC
- Delay Time :
- 0.001 Sec ~ 9999 Hrs
- Function :
- On-Delay
- Mounting Type :
- Socketable
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- Termination Style :
- Plug In, 8 Pin (Octal)