CGD06-S220V
- Manufacturer Part Number:
- CGD06-S220V
- Manufacturer/Brand:
- Carlo Gavazzi Inc.
- Part of Description:
- DSSOLR(7SEG) SCREW
- Manufacturer :
- Carlo Gavazzi Inc.
- Product Category :
- Protection Relays & Systems
- Delay Time :
- 0 ~ 60s
- Features :
- Manual Reset, Test Button
- Function :
- Multiple
- Mounting Type :
- Chassis Mount, DIN Rail
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Product Status :
- Obsolete
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Trip Range :
- 500mA ~ 6A
- Voltage - Supply :
- 220VAC