VWKP240A
- Manufacturer Part Number:
- VWKP240A
- Manufacturer/Brand:
- Macromatic Industrial Controls
- Part of Description:
- VOLTAGE MONITOR
- Manufacturer :
- Product Category :
- Protection Relays & Systems
- Delay Time :
- 0.1 ~ 10s
- Features :
- Function :
- Overvoltage, Undervoltage
- Mounting Type :
- Socketable
- Operating Temperature :
- -28°C ~ 65°C
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Plug In, 8 Pin (Octal)
- Trip Range :
- 135 ~ 300VAC
- Voltage - Supply :
- 240VAC