906T24BNMAN
- Manufacturer Part Number:
- 906T24BNMAN
- Manufacturer/Brand:
- Curtis Instruments Inc.
- Part of Description:
- VOLTMETER 0-24VDC LED PANEL MT
- Manufacturer :
- Curtis Instruments Inc.
- Product Category :
- Panel Meters
- Display Characters - Height :
- Display Type :
- LED - Red Bar Graph
- Features :
- Memory Option
- Ingress Protection :
- Measuring Range :
- 0 ~ 24VDC
- Measuring Type :
- Voltage
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 10-Segment
- Output Type :
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 36.80mm x 24.10mm
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
- Type :
- Voltmeter
- Voltage - Supply :
- 24VDC