906D36HGAAO
- Manufacturer Part Number:
- 906D36HGAAO
- Manufacturer/Brand:
- Curtis Instruments Inc.
- Part of Description:
- VOLTMETER 0-36VDC LED PANEL MT
- Manufacturer :
- Curtis Instruments Inc.
- Product Category :
- Panel Meters
- Display Characters - Height :
- Display Type :
- LED - Red Bar Graph
- Features :
- Ingress Protection :
- Measuring Range :
- 0 ~ 36VDC
- Measuring Type :
- Voltage
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 10-Segment
- Output Type :
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 45.30mm x 22.30mm
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
- Type :
- Voltmeter
- Voltage - Supply :
- 36VDC