DMS-20LCD-2-9B-C
- Manufacturer Part Number:
- DMS-20LCD-2-9B-C
- Manufacturer/Brand:
- Murata Power Solutions Inc.
- Part of Description:
- VOLTMETER 20V LCD PANEL MOUNT
- Manufacturer :
- Murata Power Solutions Inc.
- Product Category :
- Panel Meters
- Display Characters - Height :
- 0.370" (9.40mm)
- Display Type :
- LCD - Black Characters, Aqua Backlight
- Features :
- Ingress Protection :
- Measuring Range :
- ±20V
- Measuring Type :
- Voltage
- Mounting Type :
- Panel Mount - Bezel
- Number of Characters Per Row :
- 3.5
- Output Type :
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 33.93mm x 21.29mm
- Product Status :
- Obsolete
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Voltmeter
- Voltage - Supply :
- 9VDC