BT57-E40D200000000
- Manufacturer Part Number:
- BT57-E40D200000000
- Manufacturer/Brand:
- Sifam Tinsley Instrumentation Inc
- Part of Description:
- AMMETER 0-200MV LCD PANEL MOUNT
- Manufacturer :
- Product Category :
- Panel Meters
- Display Characters - Height :
- 0.551" (14.00mm)
- Display Type :
- LCD - Red Characters
- Features :
- Ingress Protection :
- Measuring Range :
- 0 ~ 200mV
- Measuring Type :
- Voltage
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 4.5
- Output Type :
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 92.80mm x 44.10mm
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Voltmeter
- Voltage - Supply :
- 110VAC