MV15-DC-200V-110V-CU
- Manufacturer Part Number:
- MV15-DC-200V-110V-CU
- Manufacturer/Brand:
- Altech
- Part of Description:
- VOLT METER 18DIN LED VOLT 1PHASE
- Manufacturer :
- Altech
- Product Category :
- Panel Meters
- Display Characters - Height :
- Display Type :
- LED - Red Characters
- Features :
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Measuring Range :
- 0 ~ 516VAC
- Measuring Type :
- Voltage
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 3
- Output Type :
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 92.00mm x 46.00mm
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Voltmeter
- Voltage - Supply :
- 110VAC