VAF36A-110V-CU
- Manufacturer Part Number:
- VAF36A-110V-CU
- Manufacturer/Brand:
- Selec Controls USA Inc.
- Part of Description:
- DIGITAL VAF METER LCD DISPLAY
- Manufacturer :
- Selec Controls USA Inc.
- Product Category :
- Panel Meters
- Display Characters - Height :
- 0.560" (14.22mm)
- Display Type :
- LCD - Black Characters, Backlight
- Features :
- Ingress Protection :
- Measuring Range :
- Measuring Type :
- Current (3-Phase), Voltage
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- Output Type :
- Panel Cutout Dimensions :
- Square - 91.50mm x 91.50mm
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Ammeter, Voltmeter
- Voltage - Supply :
- 110VAC