MA12-50MV-DC-110V-CU
- Manufacturer Part Number:
- MA12-50MV-DC-110V-CU
- Manufacturer/Brand:
- Selec Controls USA Inc.
- Part of Description:
- DC LED AMP METER
- Manufacturer :
- Selec Controls USA Inc.
- Product Category :
- Panel Meters
- Display Characters - Height :
- 0.560" (14.22mm)
- Display Type :
- LCD - Red Characters
- Features :
- Ingress Protection :
- IP51 - Dust Protected
- Measuring Range :
- 0 ~ 4960A
- Measuring Type :
- Current
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 4
- Output Type :
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 92.00mm x 46.00mm
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Ammeter
- Voltage - Supply :
- 110VAC