PAXP0100
- Manufacturer Part Number:
- PAXP0100
- Manufacturer/Brand:
- Red Lion Controls
- Part of Description:
- PROCESS METER LED PANEL MOUNT
- Manufacturer :
- Red Lion Controls
- Product Category :
- Panel Meters
- Display Characters - Height :
- 0.560" (14.20mm)
- Display Type :
- LED - Green Characters
- Features :
- Excitation Supply, Option Cards Available
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Measuring Range :
- 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
- Measuring Type :
- Process
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 5
- Output Type :
- Option Cards Available
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Process Meter
- Voltage - Supply :
- 85 ~ 250VAC