PM-45L-200V
- Manufacturer Part Number:
- PM-45L-200V
- Manufacturer/Brand:
- Texmate
- Part of Description:
- 200V DIFFERENTIAL 0.01% DCV MTR
- Manufacturer :
- Texmate
- Product Category :
- Panel Meters
- Display Characters - Height :
- 0.401" (10.20mm)
- Display Type :
- LED
- Features :
- Ingress Protection :
- Measuring Range :
- 0 ~ 200VDC
- Measuring Type :
- Voltage
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 4.5
- Output Type :
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 64.77mm x 24.64mm
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Card Edge
- Type :
- Voltmeter
- Voltage - Supply :
- 4.5 ~ 5.5VDC