LSRU-024-AL-2
- Manufacturer Part Number:
- LSRU-024-AL-2
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- LOAD SENSOR/24V/5-25A/UC OC A
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- Monitor - Relay Output
- Circuit :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 10A @ 240VAC
- Delay Time :
- No Delay
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Obsolete
- Trip Range :
- 5 ~ 25A AC
- Trip Status :
- Type :
- Current Sensing AC
- Voltage - Supply :
- 24VAC