DIRTSP82110A
- Manufacturer Part Number:
- DIRTSP82110A
- Manufacturer/Brand:
- Crouzet
- Part of Description:
- CRNT CTRL RLY, RELIANCE, 110VAC
- Manufacturer :
- Crouzet
- Product Category :
- Monitor - Relay Output
- Circuit :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 10A @ 250VAC
- Delay Time :
- 0.1 Sec ~ 10 Sec
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Obsolete
- Trip Range :
- 3.5 ~ 70.7mA, 0.035 ~ 7.07A
- Trip Status :
- Energized High
- Type :
- Current Sensing AC
- Voltage - Supply :
- 110VAC