DIB01CB23500MA
- Manufacturer Part Number:
- DIB01CB23500MA
- Manufacturer/Brand:
- Carlo Gavazzi Inc.
- Part of Description:
- 115-230VAC CURR. RLY
- Manufacturer :
- Carlo Gavazzi Inc.
- Product Category :
- Monitor - Relay Output
- Circuit :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 8A @ 250VAC
- Delay Time :
- 0.1 Sec ~ 30 Sec
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Active
- Trip Range :
- 10 ~ 500mA AC/DC
- Trip Status :
- Energized High/Low
- Type :
- Current Sensing AC/DC
- Voltage - Supply :
- 115 ~ 230VAC